Central Heights


Football


Sept. 4 WEST FRANKLIN


Sept. 11 at Olpe


Sept. 18 NORTHERN HEIGHTS


Sept. 25 at Northeast Arma


Oct. 2 at Horton


Oct. 9 LYNDON


Oct. 16 at Uniontown


Oct. 23 PLEASANTON


0ct. 30 Bracket Game


Cross Country


Sept. 3 at Burlington


Sept. 10at Lyndon


Sept. 17 at Wellsville


Sept. 24 at Prairie View


Oct. 1 Central Heights Invite


Oct. 8 at Pleasanton


Oct. 15 League at Mission Valley


Oct. 24 Regional


Volleyball


Sept.1 at Northern Heights


Sept. 3 at Prairie View w/Osawatomie


Sept. 8 at Lyndon


Sept. 12 Lyndon Tourney


Sept. 15 vs. Osage City


Sept. 19 Humboldt Tourney


Sept. 22 vs. Chase County


Sept. 29 vs. West Franklin


Oct. 6 Mission Valley 5 p.m.


Oct. 10 Uniontown Tourney


Oct. 13 vs. Council Grove


Oct. 17 League Tourney at WF


Oct. 24 Sub-state


Ottawa


Cross Country


Sept. 3 Louisburg


Sept. 10 Fort Scott


Sept. 17 De Soto


Sept. 24 OHS


Oct. 3 Baldwin


Oct. 8 Louisburg


Oct. 15 League (OHS)


Oct. 24 Regional


Oct. 31 State


Football


Sept. 4 Piper


Sept. 11 Baldwin


Sept. 18 at Spring Hill


Sept. 25 Paola (Homecoming)


Oct. 2 Bonner Springs


Oct. 9 Eudora


Oct. 16 at Louisburg


Oct. 23 Tonganoxie (senior night)


Oct. 30 Bracket game


Girls Golf


Aug. 31 OHS


Sept. 8 Piper


Sept. 10 Wamego


Sept. 15 Santa Fe Trail


Sept. 23 Paola


Sept. 28 Fort Scott


Oct. 5 Anderson County


Oct. 12 Regional


Girls Tennis


Sept. 3 Emporia


Sept. 16 Baldwin


Sept. 17 Paola


Sept. 24 Baldwin


Sept. 28 OHS Triangular


Sept. 29 Hayden


Oct. 3 Topeka West


Oct. 5 Baldwin Triangular


Oct. 10 Regional


Volleyball


Sept. 1 Spring Hill


Sept. 3 at West Franklin


Sept. 8 at Heritage Christian


Sept. 15 Bonner Springs


Sept. 17 OHS Triangular


Sept. 19 at Rossville


Sept. 22 at Louisburg


Sept. 24 at Blue Valley SW


Sept. 26 at Tonganoxie


Oct. 1 Emporia


Oct. 3 OHS Tournament


Oct. 5 Baldwin


Oct. 6 Tonganoxie


Oct. 8 at Leavenworth


Oct. 13 Eudora (Sr. Night)


Oct. 15 Piper


Oct. 20 at Paola


Oct. 24 Regional


Boys Soccer


Sept. 1 Hayden


Sept. 3 Spring Hill


Sept. 10 Ward


Sept. 14 Fort Scott


Sept. 17 at Bonner Springs


Sept. 22 Baldwin


Sept. 24 at Louisburg


Sept. 29 Piper


Oct. 1 at KC Christian


Oct. 6 Bonner Springs


Oct. 8. at Tonganoxie


Oct. 13 at Seabury


Oct. 15 Eudora


Oct. 19 at Highland Park


Oct. 22 Paola (Senior Night)


Wellsville


Football


Sept. 4 Burlington


Sept. 11 Anderson County


Sept. 18 Iola


Sept. 25 at Jayhawk Linn


Oct. 2 at Eureka


Oct. 9 Osage City (Homecoming)


Oct. 16 at Humboldt


Oct. 23 West Franklin (Senior Night)


Oct. 29 Bracket Game


Volleyball


Aug. 29 Prairie View Tourney


Sept. 10 at Paola w/ Olathe Heritage


Sept. 12 Baldwin Tourney


Sept. 15 (Burlington, AC)


Sept. 17 at Eudora w/ W.F.


Sept. 22 at PV w/ Iola


Sept. 29 at SFT w/ Oz


Oct. 3 Wellsville Tournament


Oct. 6 at AC w/ Burlington


Oct. 13 at Burlington w/ PV, Iola


Oct. 17 Anderson County Tourney


Oct. 20 SFT, Osawatomie


Oct. 24 Sub-state


Oct. 30-31 State at Hutch


Cross Country


Sept. 3 Anderson County


Sept. 12 Wamego


Sept. 17 Wellsville


Oct. 1 Central Heights


Oct. 8 Osage City


Oct. 15 Pioneer League at PV


Oct. 24 Regionals


Oct. 31 State at Rim Rock


West Franklin


Volleyball


Sept. 1 at Mission Valley


Sept. 3 Heritage Christian/Ottawa


Sept. 8 Council Grove (Pack the House)


Sept. 15 Northern Heights (Block Party)


Sept. 17 at Wellsville w/Eudora


Sept. 21 at Olpe


Sept. 22 Lyndon


Sept. 26 West Franklin Tournament


Sept. 29 at Central Heights


Oct. 3 at Wellsville Tournament


Oct. 6 Chase County (Sr. Night)


Oct. 13 at Osage City


Oct. 17 FHL Tournament at West Franklin


Oct. 19 at Baldwin


Oct. 24 Sub-State


Oct. 30 State @ Hutchinson


Football


Sept. 4 at Central Heights


Sept. 11 Mission Valley at OU


Sept. 18 at Council Grove


Sept. 25 Osage City at OU


Oct. 2 at Humboldt


Oct. 9 Eureka (Homecoming) at OU


Oct. 16 Jayhawk-Linn (Senior Night) at OHS


Oct. 23 at Wellsville


Oct. 29 Bracketed game


Nov. 6 Regionals


Girls Golf


Aug. 27 JV @ Fort Scott (Uniontown)


Sept. 8 at Lamont


Sept. 15 at Santa Fe Trail


Sept. 17 at Osage City


Sept. 22 JV @ North Topeka (Silver Lake)


Sept. 24 at Council Grove


Sept. 30 JV @ Jeff West


Oct. 5 @ Lake Shawnee (Silver Lake)


Oct. 12 Regionals


Oct. 19-20 State


Cross Country


Sept 5 at Silver Lake


Sept. 17 at Wellsville


Sept. 24 at Camp Chippewa (WF)


Sept. 26 at Rim Rock


Oct. 1 at Central Heights


Oct. 8 at Osage City


Oct. 15 League at Mission Valley


Oct. 24 Regional


Oct. 31 State at Lawrence